O nás

Přečtěte si příběh vývoje naší firmy za posledních 20 let, kterých působíme na trhu řemeslné výroby bytového a komerčního nábytku.

NÁŠ PŘÍBĚH

Vše vzniklo již v roce 1997 v Dolním Újezdě u Litomyšle, kde jsme začínali s výrobou oken a schodů, to vše řemeslnou výrobou ve dvou lidech. Od té doby firma prošla mnoha změnami, pojďme se na ně společně podívat.

1997

Počátek firmy se začal psát v roce 1997, kdy vznikl podnik Truhlářství Pavel Rejman, jehož výroba se soustředila na výrobu masivních oken a schodů. Postupně přibývaly zakázky a výroba se rozšířila o nábytek do domácností.

2002

V tomto roce proběhl první nákup větších technologií, který posunul podnik zase o kus dále. Prvními technologiemi v TPR byla velkoformátová pila a olepovačka, které nám umožnily navýšit výrobu atypického nábytku, po kterém se zvyšovala poptávka.

2006

Další zlom přišel v roce 2006, kdy firma začala s výrobou obchodního nábytku. Objem produkce se začal rapidně navyšovat. V tomto roce měl náš tým 10 lidí ve výrobě a 2 na technickou přípravu, přistavěna byla také kancelář.

2007

V tomto roce jsme podnikli nákup dalších technologických strojů. Ve výrobě nám přibývá nová formátovací pila a olepovačka.

2010

Od roku 2006 se objem výroby každoročně zvyšoval a stávající výrobní prostory už nebyly dostatečné. Investujeme za pomocí dotací do staré budovy s pozemky Areálu Českých radiokomunikací. Dochází ke kompletní rekonstrukci a vznikají výrobní a skladovací haly o rozloze přes 1600㎡.

2011

Dokončení rekonstrukce, v srpnu tohoto roku dochází ke kompletnímu přestěhování do nových prostorů firmy.

2012

Dochází k implementaci nového výrobního systému IMOS, který nám pomohl ke zvýšení objemu výroby, ale především k zefektivnění výrobních procesů. Zároveň kupujeme novou technologii, 5-ti osé obráběcí centrum HOLZHER.

2014

Opět modernizujeme výrobu nákupem technologií, pořídili jsme vakuový lis a vrtací automat CNC Weeke.

2015

Za pomocí dotace se nám podařilo nakoupit zbrusu novou olepovačku hran Homag a rozšířit výrobu o lakovací a vypalovací kabinu.

2016

V roce 2016 začínáme s dalším rozšířením výrobních prostor, přistavěli jsme novou halu na kompletaci a balení včetně rozšíření strojovny. Náš tým už se skládá z více jak 35 lidí.

2018

Díky masivnímu projektu pro značku Calvin Klein zahajujeme výrobu v Litomyšli, kde vyrábíme nábytek s speciální betonovou úpravou povrchu. Přikupujeme budovu v areálu k rekonstrukci pro kancelářské prostory.

2020

Pořizujeme robotický sklad Winstore 3D K2, který maximalizuje úsporu v oblasti práce s materiálem a organizace interních procesů.

2021

Znovu modernizujeme, pořídili jsme centrální odsávání s rekuperací vzduchu a likvidaci odpadů drcením značky Coima. V médiích jsme uváděni jako dobrý příklad technologického řešení výroby. Stáváme se členy Asociace českých nábytkářů. Server o nábytku s jistotou zmiňuje TPR jako mimořádně dobrý příklad technologického řešení výroby.

2022

Ve výrobě přibývají nové technologie na výrobu dýhových sesazenek a moderní pila Altendorf. Historie truhlářského řemesla v TPR dosahuje milníku 25 let.

2023

Akvizice nového výrobní haly v Nové Vsi u Litomyšle o rozloze 600m2. Pořizujeme technologii na dokončení povrchů egalizační brusku COSTA, etážový lis s linkou nanášení lepidla ORMA a nové CNC Homag Drillteq. Rozšiřujeme skladovací prostory o dalších 1700 m2.

Práce u nás je zábavou, řež(š)te s námi.


PODPORUJEME

Back to top